Bitcoin Safiye: Safı-ye

Bitcoin Safiye: Safı-ye

Ülkemizde gün geçmiyor ki bir tokatlama olayı gerçekleşmesin. Toplumumuz neredeyse şamar oğlanına döndü. Gelen tokatlıyor giden tokatlıyor.

Çiftlikbanklar, Fadılzedeler say say bitmiyor. En son kahramanımız ise Bitcoin Safiye.

Ne yapmış bu kahramanımız. Sosyal medyaya düşen bilgilere göre 8 ilde toplam 375 milyoncuk bir vurgun yapmış. Tabi ki sırra da hemen kadem basmış.

İnanılmaz bir şey. İnsanımız ne kadar da aldatılmaya müsait. İnsanın aklına hemen Adana’da yakalan bir hırsızın söylediği söz akla geliyor. Olayı hatırlayalım. Adana da gazetelere iş ilanı vererek 39 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla adliyeye götürüldüğü sırada ‘Memlekette bu kadar enayi varsa suç benim mi?‘ diye bağıran Mehmet Can büyük bir gerçeği haykırmakta bence.

Bitcoin Safiye de adındaki gibi Safı-ye dercesine safları yemiş ve ortadan kaybolmuş. Safı yiyen artık her yerde aranıyor.

Bir yerlerde yanlışlık var. Toplum olarak kolay yoldan para kazanmayı çok seviyor ve peşinde koşuyoruz. Tabii ki çoğu zaman da ava giden avlanır misali elimizdekinden de oluyoruz.

İnsanımızın bu saflığının altında bunda eğitimin ve fırsatçılığı teşvik eden uygulamaların büyük etkisi var. Aslında insanımız çok zeki ama inanmak istediğine inandığından sürekli aldanıyor.

Bakın TV programlarına, yarışmalara, dizilere, haberlere hep kolay yoldan para kazanma düşüncesi hakim ve topluma bu empoze ediliyor. Milli piyangolar, at yarışları, loto ve şans oyunları hep bunlar bunun tezahürleri.

Topluma çalışmanın kutsallığı ve çalıştığının karşılığını alma düşüncesi aşılanmadıktan sonra bu tokatlama olayları asla son bulmayacak ve birçok insanımız buna atlamaya devam edecek.

Unutulmamalıdır ki, bedava peynir ancak fare kapanındadır.

 

KAYNAK: GÜLLÜ HUKUK OFİSİ – https://avibrahimgullu.com/bitcoin-safiye-safi-ye/

0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*