Fırıldak Ruhlu Fare

FIRILDAK RUHLU FARE

Cüce ruhlu insanların kendisini dev aynasında görmesi günümüzün en sari hastalıklarından birisi.

Çapsız, ruhsuz, ilkesiz ve vefasız cüce ruhlu insanların fırıldaklık ruhlarında vardır. Bu çapsız insanlar için güç her şeydir. Bir yere gelmek için gücün emir eri, uşağı, yalakası, yalayıcısı olmaktan başka çareleri yoktur. Çünkü çapsızlıklarından ve karaktersizliklerinden fırıldaklık akar.

Gücün o kadar esiridir ki, rızklarının dahi gücün elinde olduğuna inanırlar. İnandıklarını söylerken bile aslında inanılması gereken yaratanına başkaldırdıklarının farkında değildirler.

Fırıldak ruhlu bu lağım faresi insanlar hakka değil güce taparlar. Hakkı aramaz, hakkı tanımazlar. Gücün şakşakçısıdırlar. Onların düzenlerinin bozulmaması için her yapılana, her haksızlığa, her hainliğe uyduracakları kılıfları vardır. Çünkü onlar gücün açıklarının yamayıcılarıdır. Battıkları yalakalık ve fırıldaklık bataklığında debelendikçe batmaya devam edeceklerdir.

Aslında fırıldak ruhlu fareleri cezbeden fareli köyün kavalcısının kavalından çıkan fısıltıların kendilerini dev aynasında ki fare görüntülerini unutturmasıdır. Artık onlar güce yalakalık yaparak güçlü olduğunu zanneden kendisini dev aynasında kaplan gören fırıldak ruhlu farelerdir.

Bir Hint masalında bu fırıldak ruhlu fareler ne de güzel tasvir edilmiştir.

“Kedi korkusundan, endişe içinde yaşayan bir fare vardır. Büyücünün biri fareye acır ve onu bir kediye dönüştürür.

Fare, kedi olmaktan son derece mutlu olacağı yerde bu kez de köpekten korkmaya başlar.

Büyücü, bu kez onu bir kaplana dönüştürür. Kaplan olan fare, sevineceği yerde avcıdan korkmaya baslar.

Büyücü bakar ki, ne yaparsa yapsın farenin korkusunu yenmeye imkan yok. Onu eski haline döndürür. Ve der ki:

Sen cesaretsiz ve korkak hayvansın. Sende sadece bir farenin yüreği var. O yüzden ben sana yardım edemem.”

Bu gücün esiri kubur faresi fırıldak ruhlar, gücün değil de hakkın hakim olacağı günler geldiğinde, aynadaki gördükleri resminin bir fırıldak fare olduğunu gördüğünde, fırıldaklıklarının beş para etmediğini anladıklarında iş işten çoktan geçmiş olacak.

İşte hakkın hatırını her şeyden ali tutan biz hakperest ruhlar için fırıldak ruhlu farelere gerçeğin aynasını tutarak söyleyecek son sözümüz şu olacaktır.

“Fırıldak ruhlu fare, bak gerçek yüzüne. Sen bir faresin, kaplan değil. Hiçbir zaman kaplan olmadın, olmadın, olamazsın. Çünkü sen hakkı değil, menfaatini, makamını düşünen, bencil, menfaatçi, ikiyüzlü fırıldak bir ruha sahiptin. Yazık ettin kendine. Şimdi git ömrünün sonuna kadar fırıldak ruha sahip bir fare olmanın ezikliği ile yaşa.”

Yaşayacağız ve göreceğiz.

KAYNAK: GÜLLÜ HUKUK OFİSİ – https://avibrahimgullu.com/firildak-ruhlu-fare/

0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*