Kredi kartı olanlara az önce duyuruldu. Hemen bakın bankanızdan iade alabileceğiniz 652 TL olabilir!

Konu hakkında açıklama yapan Tüketici Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu “2011’de yenilenen Tüketici Kanunu 31/3 maddesinde tüm kartları çıkaran kuruluşlar tüketicilere aidatsız kart sunmasını emretmektedir. Ne var ki tüm kart çıkaran kuruluşlar tüketiciye bu alternatifleri kendiliğinden sunmadıkları gibi ancak şiddetli itiraz durumunda ‘İsterseniz size aidatsız kart verebiliriz’ yaklaşımını sergiliyorlar, tek yanlı olarak aidat yansıtıyorlar. Aidatsız kart sunulması yönündeki kanun maddesi, bankaların kendiliğinden kart hamiline aidatsız kart teklif etmesini öngörmektedir. Ancak tüm bankalar tüketicinin talebini almadıkça bunu hatıra bile getirmemektedirler. Vatandaşlar kart aidatı talep eden kuruma itiraz edebilir. Sonuç alamazsa Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurmalı. Eğer buradan da sonuç alamazsa 15 gün içerinde Tüketici Mahkemesi’ne itiraz davası açın” diyerek vatandaşın itiraz hakkı olduğunu dile getirdi.

Garanti Bankası Bonus kredi kartı aidatı ücreti olarak 652 TL alırken, Yapı Kredi Bankası yıllık kart ücreti 544 TL ve TEB kredi kartı aidatı olarak müşterilerinden 157,50 TL kesinti yapıyor. Yapılan bu kesintiler kredi kartı ekstresi üzerinden takip edilirken yapılan kesintiler bankaya itiraz edilerek geri iade alınabiliyor.

KAYNAK: https://www.emlak365.com/finans/kredi-karti-olanlara-az-once-duyuruldu-hemen-bakin-bankanizdan-iade-alabileceginiz-652-tl-olabilir-192159

0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*