Markette büyük vurgun! Fiyatı 167 TL’den 336 TL’ye çıkardılar

Ayçiçek yağında fahiş fiyat vurgunu! Marketlerde ayçiçek yağı fiyatları farklılık gösteriyor. Bir markette aynı ayçiçek yağı 167 TL, diğerinde 336 TL’ye satılıyor. Ziraat Mühendisi Ömer Demir konuyla ilgili milliyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Senaryo aynı, vatandaşı soymak, çiftçiyi üretimden vazgeçirip, tüketiciyi canından bezdirip sokağa dökmek, adına ne derseniz deyin bir ürün düşüşün ki gramajı aynı, firması aynı üreten aynı, fiyatı farklı. Tarımda topyekün yeniden bir planlama yapamazsak marketler gelecek zamanda ülkenin bütün gıdasını eline geçirecek.

‘FIRSATÇILAR FİYATI YUKARI ÇEKME ÇABASI İÇİNDE’

Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu ise açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Küresel ölçekte önemli zeytin üreticisi İspanya, Fas ve bazı Avrupa ülkelerinde kuraklık nedeniyle rekolte düştü. Tüm dünyada zeytin ve zeytinyağı fiyatları yükseldi. Ayçiçekte böyle bir durum görülmemesine rağmen, bugün zeytinyağının litresinin 180-250 bandına çıktığını gören bazı fırsatçılar 42-50 TL bandındaki ayçiçek yağının litre fiyatını yukarı doğru çekme çabası içerisine girdiler.

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/markette-buyuk-vurgun-fiyati-167-tlden-336-tlye-cikardilar-7019083

0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*