Yüzde 86 zam yapan da var, yüzde 115 isteyen de! Özel okullardan velilere erken’ kayıt baskısı

Yüzde 86 zam yapan da var, yüzde 115 isteyen de! Özel okullardan velilere erken’ kayıt baskısı: Ocak’ta daha yüksek ödersiniz!

Ocak ayı gelmeden bazı özel okullar ‘erken kayıt’ baskısına başladı. Çocukları özel okullarda okuyan veliler, okullar tarafından aranarak yüzde 115’e varan zamlarla çocuklarını şimdiden yeni dönem için kayıt yaptırmaları isteniyor. Söz konusu talebin kanuna aykırı olduğunu belirten Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu ise velileri uyarıyor.

@FOXTurkiye Haber’e konuşan @tukonfed Başkanı @aydinagaoglu; “Bugünlerde velilerden gelen çok sayıda şikayet var. Erken kayıt baskısıyla fahiş zamlar yapılmış özel okul ücretlerinin ödenmesi için velilere mesajlar gönderiliyor, aranıyor. Aksi halde Ocak ayında daha yüksek ücretle kayıt yapmak zorunda kalırsınız’ diyorlar” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yönetmeliğine göre özel okullar sadece Ocak ve Mayıs ayında eğitim ücretlerini belirleyebildiğinin altını çizen Ağaoğlu, “Bu tür kayıt baskısı yapan özel okullar, hem belirlenmiş tarihe uymuyor hem de mevzuatta belirlenen oranlara uymuyorlar. Aynı sınıftaki iki öğrenci için bir veliden yüzde 86, diğer veliden ise yüzde 115 zam talep ediliyor” dedi.

@avibrahimgullu  @TuketiciBasvuru  #özelokul #egitim #SonDakika #Zam

instagram.com/reel/Czy_TnTN1

Kaynak: https://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/yuzde-86-zam-yapan-da-var-yuzde-115-isteyen-de-ozel-okullardan-velilere-erken-kayit-baskisi-ocak-ta-daha-yuksek-odersiniz/472493/

0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*